آخرین خبرها

 • دبیران چهار کمیته‌ انجمن انتخاب شدند
  پنج شنبه, 07 مرداد 1400

  در جلسه این هفته‌ی هیات مدیره انجمن صنفی سراسری روزنامه‌نگاران، دبیران چهار کمیته‌ی انجمن انتخاب شدند.
  بر این اساس کامبیز نوروزی به عنوان دبیر کمیته حقوقی، اعظم ویسمه به عنوان دبیر کمیته عضوگیری، نفیسه زارع کهن به عنوان دبیر کمیته آموزش و پژمان موسوی به عنوان دبیر کمیته اطلاع‌رسانی انتخاب شدند.
  انتخاب دبیران سایر کمیته‌ها هم در دستور جلسات بعدی هیات مدیره انجمن است.

  دبیران چهار کمیته‌ انجمن انتخاب شدند
 • بیانیه انجمن سراسری روزنامه‌نگاران در مخالفت با طرح محدود کننده “صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی”
  پنج شنبه, 07 مرداد 1400

  به دنبال مطرح شدن «طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی»، در مجلس شورای اسلامی، انجمن صنفی سراسری روزنامه‌نگاران بیانیه‌ای صادر کرد. متن این بیانیه به این شرح است:
  طرح تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به نام "طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی"، طرحی مغایر با حقوق قانونی روزنامه‌نگاران و رسانه‌ها و نیز حقوق ملت و نیازهای جامعۀ امروز است و انجمن صنفی سراسری روزنامه‌نگاران آن را عملی در جهت محدود سازی گستردۀ حق دسترسی به اطلاعات و منابع اطلاعات و مانع فعالیت قانونی و حرفه‌ای روزنامه‌نگاران ارزیابی می‌کند و تاکید می‌نماید تصویب چنین طرحی وضعیتی پرمخاطره ایجاد می‌کند که بر بحران گردش اطلاعات در ایران به شدت می‌افزاید. روشن است که این طرح با واقعیت‌های جهان امروز نیز سازگاری ندارد و انزوای رسانه‌ای کشور را تشدید خواهد کرد. محیط وب علاوه بر ایجاد امکان ارتباط جمعی، شامل بخش بسیار بزرگی از منابع متقن، علمی و ارزشمند کسب خبر برای روزنامه‌نگاران کشور است. محدودیت‌های فراوانی که در این طرح برای محیط وب و دسترسی به آن درنظر گرفته شده است، مانعی بزرگ برای دسترسی روزنامه‌نگاران به منابع خبری و تغذیۀ رسانه‌های رسمی داخل کشور و برعکس ایجاد کرده و جدای از آنکه سبب می‌شود اقبال مردم به رسانه‌های فارسی زبان خارج از کشور بسیار بیش از گذشته شود، انعکاس محتوای تولید شده داخلی در سطح جهان را نیز مختل می‌کند.
  تلاش برای محدود سازی وسیع مردم در دسترسی به محیط وب و تحدید حقوق و آزادی‌های قطعی روزنامه‌نگاران در دسترسی به منابع خبری بطور خاص، بحران چند ساله رسانه در کشور را به شدت افزایش داده و پیچیده‌تر خواهد کرد.
  انجمن ما به دلیل اشکالات بنیادین این طرح نیازی به نقد یکایک مواد آن نمی‌بیند و اعتقاد دارد هیچگونه اصلاحی در این طرح قادر به رفع آن اشکالات اساسی و اصولی نیست.
  انجمن صنفی سراسری روزنامه‌نگاران خواهان آن است که این طرح بطور کلی کنار گذاشته شده و از دستور کار مجلس شورای اسلامی خارج شود. چنانچه نمایندگان محترم دغدغۀ محیط گردش اطلاعات در ایران را دارند به این تجربه 25 ساله توجه کنند که هیچگاه برنامه‌ها و سیاست‌های محدود کنندۀ آزادی گردش اطلاعات از قبیل فیلترینگ چاره ساز نبوده و تنها به مشکلات موجود افزوده است.

  بیانیه انجمن سراسری روزنامه‌نگاران در مخالفت با طرح محدود کننده “صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی”
 • انجمن؛ پیگیرِ وضعیت خبرنگارانِ برکنار شده‌ی روزنامه اعتماد
  شنبه, 26 تیر 1400

  انجمن سراسری روزنامه‌نگاران، همزمان با درخواست مکتوب ۳ خبرنگار برکنار شده‌ی روزنامه اعتماد به انجمن، پیگیری وضعیت آنها را در دستور کار قرار داد.
  به گزارش کمیته اطلاع‌رسانی انجمن، پیگیری موضوع و مذاکره انجمن با طرفین، درنهایت، به نامه رسمی الیاس حضرتی صاحب امتیاز و بهروز بهزادی مدیر مسئول روزنامه‌ی اعتماد به انجمن، حاوی قول اجرای توافق انجام شده با خبرنگارانِ برکنار شده از طریق انجمن، منتهی شد.

  انجمن؛ پیگیرِ وضعیت خبرنگارانِ برکنار شده‌ی روزنامه اعتماد
 • جمعه؛ زمان اعلامِ برگزیدگان پنجمین دوره اعطای نشان عکس سال مطبوعاتی ایران
  سه شنبه, 22 تیر 1400

  مراسم اختتامیه پنجمین دوره اعطای نشان #عکس سال مطبوعاتی ایران عصر جمعه بیست‌وپنجم تیر ١۴٠٠ با حضور داوران، پیشگامان و نامزدهای این دوره از نشان به صورت محدود و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار و ضمن تجلیل از پیشگامان عرصه عکاسی خبری، برگزیدگان پنجمین دوره نشان عکس سال مطبوعاتی ایران اعلام خواهند شد.

  جمعه؛ زمان اعلامِ برگزیدگان پنجمین دوره اعطای نشان عکس سال مطبوعاتی ایران