یکشنبه, 22 تیر 1399

توضیحات تکمیلی روابط عمومی انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران درباره اهدای بسته جبرانی کرونا

به دنبال انتشار خبر اهدای بسته جبرانی به اعضای انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران و برخی روزنامه‌نگارانِ مشمولِ غیر عضو، روابط عمومی انجمن توضیحات تکمیلی درباره این بسته ارائه داد.
در توضیحات روابط عمومی انجمن آمده است: بسته حمایتی انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران به هیچ عنوان نافی منزلت شغلی نیست. در واقع این بسته به این معنا نیست که روزنامه‌نگارانی هستند که نیاز دارند کسی به آنها کمک کند یا آنها خدای‌ناکرده نیازمند هستند بلکه این یک بسته جبرانی است و تنها محدود به این مورد هم نخواهد بود و انجمن به دنبال این است که این دست اقدامات جبرانی بویژه مالی را در سایر سطوح هم برای روزنامه‌نگارانِ عضو انجمن فراهم آورد. انجمن بر این باور است که این وظیفه دولت و حاکمیت است؛ همچنان که به کارفرمایان، هنرمندان و سایر فعالان صنوف بسته‌های جبرانی اعطا می‌کند، این تسهیلات را برای روزنامه‌نگاران هم فراهم کند و اتفاقا در بیشتر کشورها از این دست اقدامات در حال انجام است تا شاغلینی که بر اثر کرونا دچار کاهش تامین درآمد شده‌اند، این مشکلات به نحوی جبران شود. در واقع این بسته متعلق به هر کسی فارغ از وضعیت عمومی او است. هر کسی که کرونا باعث اختلال در درآمدهایش شده است می‌تواند از این بسته جبرانی استفاده کند.در مورد روزنامه‌نگارانی که عضو انجمن نیستند هم این بسته فقط شامل کسانی می‌شود که شغل خود را در ۴ ماه گذشته و پس از شیوع بیماری کرونا، از دست داده‌اند. برای ثبت‌نام و دریافت این بسته برای اعضا تنها به نام، نام‌خانوادگی، کد ملی و شماره موبایل نیاز است و اسامی بعد از جمع‌آوری و ثبت‌نام متقاضیان،به نهادهای مربوط ارجاع و بسته تعیین شده در اختیار اعضای محترم انجمن قرار خواهد گرفت.
برای همکاران غیرعضو کافی است که این دسته از روزنامه‌نگاران،مستند معتبر از دست دادن شغل خود را به اضافه محل شغل قبلی، تاریخ بیکاری، نام و نام‌خانوادگی و کد ملی و شماره تلفن همراه را ارسال نمایند.

آخرین خبرها

 • با همکاری انجمن صنفی روزنامه‌نگاران تهران،انجمن حمایت از حقوق کودکان و وزارت کار برگزار می‌شود
  شنبه, 29 شهریور 1399

  وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی در نظر دارد تا در هفته جهانی کودک با همکاری انجمن صنفی روزنامه نگاران تهران و انجمن حمایت از حقوق کودکان نسبت به بحث و بررسی در مورد روند سیاستگذاری در حوزه کودکان اقدام کند. بر این اساس با همکاری این دو نهاد قرار است کارگاه تعاملی سیاستگذاری برای بهبود وضعیت کودکان برگزار و در پایان دوره به شرکت‌کنندگان گواهی معتبر ارائه شود. از دیگر اهداف برگزاری این کارگاه می‌توان به «ایجاد هسته همکاری میان نهادهای سیاستگذار،مردمی و رسانه‌ها در راستای بهبود وضعیت کودکان،کمک گرفتن از اصحاب رسانه برای طرح‌های رفاهی و حمایتی در حوزه کودکان(صفر تا 18 سال)،حمایت از خبرنگاران در راستای اجرایی شدن طرح‌های ابتکاری و عملیاتی آنها در حوزه کودکان و حساس‌سازی و جلب حمایت عمومی سیاستگذاران و جامعه نسبت به اهمیت موضوعات مرتبط با کودکان اشاره کرد تا در نهایت برگزاری این کارگاه موجب برداشته شدن گام‌های اجرایی موثر برای حمایت از کودکان شود.
  در همین راستا آن دسته از خبرنگاران و فعالان رسانه‌ای که علاقمند به شرکت در این کارگاه هستند می‌توانند مشخصات کامل فردی خود را حداکثر تا دهم مهر ماه به تلگرام انجمن به شماره ۰۹۰۲۴۴۰۱۳۹۲ارسال کنند.

  با همکاری انجمن صنفی روزنامه‌نگاران تهران،انجمن حمایت از حقوق کودکان و وزارت کار برگزار می‌شود
 • روزنامه‌نگاری و معنای قابل بحث الگوریتم‌ها
  پنج شنبه, 13 شهریور 1399

  معرفی کتاب

  روزنامه‌نگاری و معنای قابل بحث الگوریتم‌ها
 • نامه اعتراضی جمعی از روزنامه‌نگاران درباره شکایت مجلس از دو روزنامه‌نگار
 • انجمن بدون اعضا قدرتی ندارد
  دوشنبه, 20 مرداد 1399

  برگزاری نشست خبری انجمن صنفی‌روزنامه‌نگاران استان تهران به مناسبت روزخبرنگار

  انجمن بدون اعضا قدرتی ندارد