دوشنبه, 30 تیر 1399

یک پرونده ویژه در سلب امنیت حرفه‌ای

واکنش انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران به تخریب و توهین یک مدیر اجرایی سابق در تحریریه روزنامه شرق:
به دنبال حضور حاشیه‌ساز یکی از مدیران اجرایی اسبق کشور در روزنامه شرق و توهین او به تحریریه این روزنامه،انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران اطلاعیه‌ای صادر کرد.متن این اطلاعیه به این شرح است:
خبر مراجعۀ تهاجمی یکی از مدیران اجرایی اسبق کشور با تعداد معتنابهی همراه به روزنامۀ شرق، که بنا به گزارش‌های منتشرشده همراه با تخریب و توهین به اعضای تحریریۀ آن روزنامه بوده است، اگرچه یک مورد خاص است ولی موجب افزایش نگرانی ما از وضعیت امنیت حرفه‌ای روزنامه‌نگاران کشور است. هرکس به مطلبی از یک نشریه معترض است می‌تواند طبق مقررات حاکم از طرق قانونی و طرح شکایت اقدام کند. هر برخوردی غیر از این، ناقض و سلب‌کننده امنیت حرفۀ روزنامه‌نگاری و قویاً محکوم است.
انحمن صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران، با تأکید مجدد و مکرر بر لزوم حراست از امنیت حرفۀ روزنامه‌نگاری، از مقامات محترم قضایی می‌خواهد این موضوع را به عنوان یک پروندۀ ویژه در سلب امنیت حرفه‌ای و اتهامی عمومی مورد بررسی فوری قرار داده و مانع از آن شوند که این نوع اقدامات غیرقانونی و مخرب، شرایط روزنامه‌نگاری کشور را تحت تأثیر قرار دهد و بدتر این که به رویه زشتی در جامعه تبدیل شود.

آخرین خبرها

 • با همکاری انجمن صنفی روزنامه‌نگاران تهران،انجمن حمایت از حقوق کودکان و وزارت کار برگزار می‌شود
  شنبه, 29 شهریور 1399

  وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی در نظر دارد تا در هفته جهانی کودک با همکاری انجمن صنفی روزنامه نگاران تهران و انجمن حمایت از حقوق کودکان نسبت به بحث و بررسی در مورد روند سیاستگذاری در حوزه کودکان اقدام کند. بر این اساس با همکاری این دو نهاد قرار است کارگاه تعاملی سیاستگذاری برای بهبود وضعیت کودکان برگزار و در پایان دوره به شرکت‌کنندگان گواهی معتبر ارائه شود. از دیگر اهداف برگزاری این کارگاه می‌توان به «ایجاد هسته همکاری میان نهادهای سیاستگذار،مردمی و رسانه‌ها در راستای بهبود وضعیت کودکان،کمک گرفتن از اصحاب رسانه برای طرح‌های رفاهی و حمایتی در حوزه کودکان(صفر تا 18 سال)،حمایت از خبرنگاران در راستای اجرایی شدن طرح‌های ابتکاری و عملیاتی آنها در حوزه کودکان و حساس‌سازی و جلب حمایت عمومی سیاستگذاران و جامعه نسبت به اهمیت موضوعات مرتبط با کودکان اشاره کرد تا در نهایت برگزاری این کارگاه موجب برداشته شدن گام‌های اجرایی موثر برای حمایت از کودکان شود.
  در همین راستا آن دسته از خبرنگاران و فعالان رسانه‌ای که علاقمند به شرکت در این کارگاه هستند می‌توانند مشخصات کامل فردی خود را حداکثر تا دهم مهر ماه به تلگرام انجمن به شماره ۰۹۰۲۴۴۰۱۳۹۲ارسال کنند.

  با همکاری انجمن صنفی روزنامه‌نگاران تهران،انجمن حمایت از حقوق کودکان و وزارت کار برگزار می‌شود
 • روزنامه‌نگاری و معنای قابل بحث الگوریتم‌ها
  پنج شنبه, 13 شهریور 1399

  معرفی کتاب

  روزنامه‌نگاری و معنای قابل بحث الگوریتم‌ها
 • نامه اعتراضی جمعی از روزنامه‌نگاران درباره شکایت مجلس از دو روزنامه‌نگار
 • انجمن بدون اعضا قدرتی ندارد
  دوشنبه, 20 مرداد 1399

  برگزاری نشست خبری انجمن صنفی‌روزنامه‌نگاران استان تهران به مناسبت روزخبرنگار

  انجمن بدون اعضا قدرتی ندارد