جمعه, 17 مرداد 1399

پیام تسلیت انجمن صنفی روزنامه‌نگاران تهران به اتحادیه روزنامه‌نگاران لبنان

ابراز همدردی با روزنامه‌نگران لبنانی در پی حادثه فجیع و تاسف‌بار انفجار در بیروت

به‌دنبال حادثه تاسف‌بار و فجیع انفجار لبنان که به جامعه رسانه‌ای لبنان نیز آسیب‌های جدی وارد کرد،انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران،در پیامی به رییس اتحادیه روزنامه‌نگاران لبنان،با روزنامه‌نگاران لبنانی ابراز همدردی کرد. متن این پیام و ترجمه عربی آن به این شرح است:

 

آقای جوزف القصیفی
رئیس محترم اتحادیه روزنامه‌نگاران لبنان

سلام علیکم
ضایعه انسانی و مالی ناشی از انفجار در بندر بیروت که به جمعی از همکاران روزنامه‌نگار نیز آسیب رسانده است موجب تأسف عمیق است. یکی از ویژگی‌های مهم و مشترک کشورهای خاورمیانه،فقدان یا بی‌ثباتی نهادهای رسانه‌ای آزاد به معنای دقیق کلمه درکشورهای منطقه است. استثنای مهم این وضعیت،لبنان و بیروت بوده است که علی‌رغم همه مشکلات، کمابیش سنت روزنامه‌نگاری حرفه‌ای و آزاد در آنجا تداوم داشته است.
انفجار مهیب بیروت ضربه سنگینی را به مردم و کسب و کار آنان و بالتبع مطبوعات و رسانه‌ها و روزنامه‌نگاران وارد کرد.امید ما این است که مردم شریف لبنان و روزنامه‌نگاری این کانون رسانه‌ای آزاد منطقه هرچه زودتر مشکلات ناشی از این واقعه دردناک را پشت سر بگذارند. از شما تقاضا داریم سلام و اندوه و تأسف ما را به همکارانمان در لبنان ابلاغ فرمائید.
انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران با ابراز همدردی، این فاجعه انسانی و اقتصادی را به مردم لبنان بویژه همکاران روزنامه‌نگار لبنانی تسلیت می گوید.

عباس عبدی
رئیس هیات مدیره انجمن صنفی روزنامه‌نگاران تهران

 

 متن عربی:

السيد جوزيف القصيفي
رئيس نقابة محرري الصحافة اللبنانية المحترم
السلام عليكم

إن الخسائر البشرية والمالية التي نجمت عن الانفجار في مرفأ بيروت والتي أصابت أيضا عدداً من زملاءنا الصحفيين في لبنان، مؤسفة للغاية.
من أهم السمات المهمة والمشتركة بين دول الشرق الأوسط هي نقص أو عدم استقرار المؤسسات الإعلامية الحرة بالمعنى الدقيق للكلمة. والمستثنى من ذلك هو لبنان، حيث استمر نشاط الصحافة المهنية والحرة فيه رغم كل الصعوبات.

الإنفجار المروع الذي وقع في بيروت وجه ضربة قوية للشعب اللبناني وحياته وأنشطته، منها الصحافة والإعلام. نأمل أن يتغلب الشعب اللبناني المحترم وقطاع الصحافة في هذا المركز الإعلامي الحر في المنطقة على المشاكل التي سببها هذا الحدث المؤلم في أقرب وقت ممكن. نستدعوكم إبلاغ تحياتنا وحزننا وأسفنا العميق من هذا الحادث على زملائنا في لبنان.

تعلن نقابة الصحفيين في طهران عن تضامنها وتعازيها للشعب اللبناني وخاصة الصحفيين اللبنانيين بهذه الكارثة الإنسانية والاقتصادية.


عباس عبدي
رئيس مجلس إدارة نقابة الصحفیین في طهران

 

 

 

 

آخرین خبرها

 • با همکاری انجمن صنفی روزنامه‌نگاران تهران،انجمن حمایت از حقوق کودکان و وزارت کار برگزار می‌شود
  شنبه, 29 شهریور 1399

  وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی در نظر دارد تا در هفته جهانی کودک با همکاری انجمن صنفی روزنامه نگاران تهران و انجمن حمایت از حقوق کودکان نسبت به بحث و بررسی در مورد روند سیاستگذاری در حوزه کودکان اقدام کند. بر این اساس با همکاری این دو نهاد قرار است کارگاه تعاملی سیاستگذاری برای بهبود وضعیت کودکان برگزار و در پایان دوره به شرکت‌کنندگان گواهی معتبر ارائه شود. از دیگر اهداف برگزاری این کارگاه می‌توان به «ایجاد هسته همکاری میان نهادهای سیاستگذار،مردمی و رسانه‌ها در راستای بهبود وضعیت کودکان،کمک گرفتن از اصحاب رسانه برای طرح‌های رفاهی و حمایتی در حوزه کودکان(صفر تا 18 سال)،حمایت از خبرنگاران در راستای اجرایی شدن طرح‌های ابتکاری و عملیاتی آنها در حوزه کودکان و حساس‌سازی و جلب حمایت عمومی سیاستگذاران و جامعه نسبت به اهمیت موضوعات مرتبط با کودکان اشاره کرد تا در نهایت برگزاری این کارگاه موجب برداشته شدن گام‌های اجرایی موثر برای حمایت از کودکان شود.
  در همین راستا آن دسته از خبرنگاران و فعالان رسانه‌ای که علاقمند به شرکت در این کارگاه هستند می‌توانند مشخصات کامل فردی خود را حداکثر تا دهم مهر ماه به تلگرام انجمن به شماره ۰۹۰۲۴۴۰۱۳۹۲ارسال کنند.

  با همکاری انجمن صنفی روزنامه‌نگاران تهران،انجمن حمایت از حقوق کودکان و وزارت کار برگزار می‌شود
 • روزنامه‌نگاری و معنای قابل بحث الگوریتم‌ها
  پنج شنبه, 13 شهریور 1399

  معرفی کتاب

  روزنامه‌نگاری و معنای قابل بحث الگوریتم‌ها
 • نامه اعتراضی جمعی از روزنامه‌نگاران درباره شکایت مجلس از دو روزنامه‌نگار
 • انجمن بدون اعضا قدرتی ندارد
  دوشنبه, 20 مرداد 1399

  برگزاری نشست خبری انجمن صنفی‌روزنامه‌نگاران استان تهران به مناسبت روزخبرنگار

  انجمن بدون اعضا قدرتی ندارد