جمعه, 10 آبان 1398

اعظم طالقانی در تلاش‌های مدنی خویش اهمیت فراوانی برای مطبوعات قائل بود

اعظم طالقانی در تلاش‌های  مدنی خویش اهمیت فراوانی برای مطبوعات قائل بود
به‌دنبال درگذشت اعظم طالقانی،انجمن  صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران پیام تسلیتی صادر کرد.متن این پیام به این شرح است:انجمن صنفی درگذشت اعظم طالقانی را به عموم همکاران و خانواده ایشان تسلیت می‌گوید.خانم اعظم طالقانی در زمرۀ مصلحانی قرار داشت که در تلاش‌های  مدنی خویش اهمیت فراوانی برای فعالیت مطبوعاتی قائل بود و سالهای طولانی در موقعیت‌های متفاوت از جمله سردبیری نشریات مختلف،خدمات رسانه‌ای به جامعه ایران ارائه کرد.اگرچه در چند مورد نشریات تحت مسئولیت ایشان با تنگناها و توقیف‌هایی مواجه شدند ولی این امر مانع از ادامه کار ایشان نشد و تا پایان،با وجود کهولت و بیماری به فعالیت مطبوعاتی خود ادامه داد.رعایت معیارها و موازین اخلاقی در کار حرفه‌ای مطبوعاتی از ویژگی‌های ممتاز خانم طالقانی بود که هیچگاه حتی در سخت‌ترین شرایط نیز از آن غفلت نکرد.
انجمن با گرامی‌داشت خاطرۀ بانو اعظم طالقانی و یادکرد شیوۀ اخلاقی ایشان در فعالیتهای مطبوعاتی،برای آن مرحومه طلب غفران و رحمت الهی دارد.

آخرین خبرها

 • تخفیف ۵۰ درصدی هتل فرزانگان رضوی برای اعضای انجمن و خانواده
  دوشنبه, 28 بهمن 1398
  امکان استفاده اعضای انجمن صنفی روزنامه‌نگاران وخانواده  با تخفیف ۵۰درصد از هتل دو ستاره فرزانگان رضوی در مشهدمقدس  و همچنین تخفیف 20 تا 40 درصد در روزهای تعطیل و مناسبت‌ها  فراهم شده است. تخفیف ۵۰ درصدی هتل فرزانگان رضوی برای اعضای انجمن و خانواده
 • فراخوان انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران
  چهارشنبه, 23 بهمن 1398
  روزنامه‌نگاران جزییات تفتیش خانه‌شان را به انجمن اطلاع دهند
  فراخوان انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران
 • برگزاری کارگاه شهر هوشمند در انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران
  یکشنبه, 20 بهمن 1398
  سیزدهمین کارگاه از سلسله کارگاه‌های دانش‌افزایی خبرنگاران شهری در انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران برگزار شد.هدایت این کارگاه که به موضوع شهر هوشمند می‌پرداخت را حسین‌گلشن بر عهده داشت.
  در آغاز این‌ کلاس حکمرانی خوب مورد تعریف قرار گرفت و سپس هوشمندسازی شهر تهران توضیح داده شد.مدرس کارگاه در این بخش به اقدامات شهرداری تهران در راستای برنامه سوم‌ توسعه و هوشمند سازی شهر تهران پرداخت و در ادامه تجربه شهرهای اروپایی در هوشمندسازی برای حاضرین شرح داده شد.
  در ادامه کارگاه چالش‌های پیش‌رو در هوشمندسازی شهرها بر شمرده شد و پس از آن تجربه چهار کشور امریکا،چین، هلند و ژاپن در هوشمند سازی شهرهایشان مورد بررسی و تحلیل قرار گرفت.کاربرد هوشمندسازی در حمل و نقل تهران،کنترل ترافیک،راهبری و سیستم قطارهای شهری و...از دیگر مباحث مطرح شده در کارگاه شهر هوشمند بود.گفتنی است که مجموعه این کارگاه‌ها با حمایت اداره کل فرهنگی معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران برگزار می‌شود.
  برگزاری کارگاه شهر هوشمند در انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران
 • بیانیه انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران درباره ابهام‌ها و تناقض‌ها در رویکردِ ضدِ فسادِ قوه قضاییه
  سه شنبه, 15 بهمن 1398
  بدون نظارت روزنامه‌نگاران و رسانه‌های ضد فساد،نظارت رسمی نمایشی خواهد بود
  بیانیه انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران درباره ابهام‌ها و تناقض‌ها در رویکردِ ضدِ فسادِ قوه قضاییه