یکشنبه, 18 فروردين 1398

دیدار با شهردار تهران

در ادامه نشست اعضای هیات مدیره و هیات موسس انجمن صنفی روزنامه نگاران استان تهران با مقامات اجرایی، شب گذشته اعضای این انجمن با شهردار تهران دیدارداشتند.

 

در ابتدای این دیدار عباس عبدی رییس انجمن صنفی ضمن اشاره به راه‌های تعامل با شهرداری گفت: رسانه بعنوان دوربین شهر فعالیت می کند و می تواند نارسایی‌ خطا ها و نقاط قوت شهر را رصد کند از این رو مدیریت شهری می تواند با تعامل با این قشر مشکلات شهر را سریعتر و راحت تر شناسایی و حل کند.

کامبیز نوروزی نایب ریس انجمن صنفی نیز در این دیدار با تاکید بر اینکه رسانه‌ها گسترش زیادی یافته‌اند گفت: در چنین فضایی آشنا شدن بخش های مختلف شهرداری با کارکرد، عملکرد و نحو تعامل با رسانه ها بسیار مهم است.

وی افزود :از آنجایکه سیاست رسانه‌ای بصورت یکسویه قابل اعمال نیست ، تدوین روشهایی برای آشنایی بخشهای شهرداری با رسانه ها بسیار راهگشا خواهد بود.

در این دیدارمژگان جمشیدی از اعضای هیات مدیره با نقد تغییرات پیش آمده در بخش محیط زیست روزنامه همشهری گفت: روزنامه همشهری بعنوان تنها روزنامه‌ای که به طور مرتب به مسایل زیست محیطی می‌پرداخت اکنون با یک چالش جدی روبرو شده است و این امر می تواند اطلاع رسانی در محیط زیستی اخلال ایجاد کند.

داود محمدی عضو موسس انجمن صنفی نیز در این دیدار گفت: آموزش شهروندی و اطلاع رسانی بخشی از وظایف رسانه‌هاست که روزنامه نگاری ذیل آن قرار می گیرد در این میان پاسخگو بودن مدیران می‌تواند بخش مهمی از این اطلاع رسانی را شفاف می کند.

همچنین علی کدخدا زاده دبیر کمیته آموزش انجمن صنفی روزنامه نگاران تهران ضمن ارایه پیشنهاد برگزاری دوره های مشترک آموزشی گفت: انجمن صنفی رزنامه نگاران این امکان را دارد تا در حوزه‌های مشترک دورهای آموزشی ، نشست و همایش برگزار کند تا فضای تعاملی بین دو نهاد شکل گرفته و گسترش یابد.

دکتر نجفی شهردار تهران در این دیدار ضمن استقبال از آغاز فعالیت انجمن صنفی روزنامه نگاران استان تهران گفت: بحث این است که چکار کنیم که حال شهر بهتر شود و تهران به سمت شرایط زیست پذیر تر حرکت کند.

وی با اشاره به اینکه تهران با چالشهای جدی روبرو است گفت: در عین حال چالش‌های تهران اگر درست مدیریت شود

می تواند به فرصت تبدیل شوند.

شهردار تهران افزود: تهران پتانسیل‌هایی دارد که میتواند آنرا به شهری نمونه تبدیل کند.

وی خیل عظیم دانشجویان موجود در شهر، امکانات اقتصاد جمعیتی و کوهپایه‌‌ای بودن تهران را از مثالهای این چالشها ذکر کردو گفت: متاسفانه به دلایل گوناگون تاکنون با دید مثبت به این بحث‌ها پرداخته نشده است.

شهردار تهران گفت: ما میتوانیم خیلی از مشکلات را با کمک رسانه ها حل کنیم در این راه از همکاری ها و کمک های انجمن صنفی استقبال می کنیم.

وی در مورد روزنامه همشهری نیز گفت:همشهری باید روزنامه شهر باشد و نه شهرداری وباید سخنگوی مردم باشد و نه شهردار.

در پایان این نشست محسن پور سید آقایی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در باره طرح جدید ترافیک توضیحاتی داد و از روزنامه نگاران برای انجام بی مشکل این طرح درخواست همکاری داشت.

آخرین خبرها

 • عبدی، شمس‌الواعظین، زیدآبادی، خانیکی و مفیدی در افطاری انجمن صنفی روزنامه‌نگاران چه گفتند؟
  سه شنبه, 13 ارديبهشت 1401

  مراسم افطاری سالانه انجمن صنفی روزنامه‌نگارانِ استان تهران شامگاهِ پنج‌شنبه 8 اردیبهشت 1401 در هتل پارسیان کوثر برگزار شد.
  در این مراسم که با حضور گسترده‌ی اعضا و میهمانانِ ویژه‌ی مراسم برگزار شد، عباس عبدی رییس هیات مدیره‌ی انجمن، با خوشامدگویی به اعضا، از این‌که پس از سه سال این امکان فراهم شد تا روزنامه‌نگارانِ ایران شبی را در کنارِ هم باشند ابراز خوشنودی کرد.
  در ادامه‌ی این مراسم، هادی خانیکی که به تازگی از بیمارستان مرخص شده است ، در سخنانی، با اشاره به بیماریِ سرطانی که با آن درگیر شده است، گفت: من در شرایطِ بیماری هم فهمیدم که این «گفتگو» است که نجاب‌بخش است از همین رو از بیماری‌ام هم به عنوان فرصتی برای گفتگو استفاده کردم و از همین رو فکر می‌کنم بودن در کنار هم و گفتگو در چارچوبِ تشکل‌های صنفی، یگانه راهِ نجات برای ماست.
  ماشالله شمس‌الواعظین هم در این مراسم با اشاره به تحولات اخیر انجمن صنفی روزنامه نگاران تهران، گفت: من بر این باورم که به هیچ عنوان نباید سازمان‌های حرفه‌ای و سندیکاها را رها کرد و باید تلاش کرد با گفتگو و کاستن از دامنه‌ی اختلافات، اصلِ نهادِ صنفی را حفظ کرد. وی افزود: وقتی انجمن صنفی روزنامه‌نگاران ایران بسته شد، ما تصور می کردیم خیلی زود این انجمن مجددا بازگشایی می شود، اما با وجود قول‌های مساعدی که به ما داده شد، انجمنِ ما در این 12 سال، باز نشد که نشد از همین رو هم هست که بر حفظ انجمن تهران تاکید دارم و فکر می‌کنم روزنامه‌نگاران ایران به انجمن صنفی باید به عنوان یک بارقه امید نگاه کنند. وی در پایان سخنانش افزود: من زجر بستن سندیکا را می‌دانم از همین رو این را می‌فهمم که داشتنِ یک انجمن که بتوان در آن جمع شد و به آن امید داشت، نعمتی است که باید قدرش را دانست و همه‌جوره در جهتِ حفظِ آن تلاش کرد.
  بدرالسادات مفیدی، دبیر انجمن صنفی روزنامه‌نگاران ایران هم در این مراسم، با اشاره به گذشت 12 سال از پلمپ ساختمانِ انجمن صنفی روزنامه‌نگاران ایران، از تلاشِ هیات مدیره‌ی انجمن برای بازگشایی مجدد آن در تمامِ این سال‌ها خبر داد و افزود: با این وجود، ما خودمان را در کنار انجمن تهران می دانیم و تا جایی که در توان داشته باشیم برای این همراهی انجام خواهیم داد. وی در بخش دیگری از سخنانش ابراز امیدواری کرد تا اختلافات در میانِ جامعه روزنامه نگان ایرانی به حداقل برسد و شکاف نسلیِ آن ها کم‌تر شود.
  احمد زید آبادی هم در این مراسم با اشاره به این که ما تا زمانی که چیزی را از دست نمی دهیم، قدر آن را نمی دانیم گفت: اکنون که پس از 3 سال دور هم جمع شده‌ایم، قدرِ این با هم بودن را بیشتر می‌دانیم. من احساس شعف دارم که دوستان و همکاران را در کنار هم می‌بینم و به جد بر این باورم که انجمن‌ها باید تقویت شوند تا با تجربه‌های جدید بتوان زنجیره‌ای از نهادهای صنفی را در کنارِ هم سازمان داد.
  وی در پایان سخنانش افزود: به نظر من، با شرایط ویژه‌ای که ایران در آن قرار گرفته است، عنصرِ تفاهم و گفتگو بسیار مهم است و نقش نهادهای صنفی در این بین بسیار ویژه و حیاتی است.
  در پایان این مراسم هم مهمانان و اعضا، عکسی را به یادگار در کنارِ هم انداختند.

  عبدی، شمس‌الواعظین، زیدآبادی، خانیکی و مفیدی در افطاری انجمن صنفی روزنامه‌نگاران چه گفتند؟
 • مراسم افطاری انجمن در هتل پارسیان کوثر
  سه شنبه, 06 ارديبهشت 1401

  مراسمِ افطاریِ امسالِ انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران، پنج‌شنبه هشتم اردیبهشت در هتل پارسیان کوثر تهران برگزار می‌شود.
  به گزارش روابط عمومی انجمن، به دنبال اطلاعیه‌ی مقدماتی انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران درباره‌ی دورهمی روزنامه‌نگاران در مراسمِ افطاری امسال، به اطلاع اعضا و میهمانان محترم می‌رساند این مراسم روز پنج‌شنبه 8 اردیبهشت 1401 ساعت 19:30 دقیقه در هتل پارسیان کوثر به آدرس تهران، ضلع شمالی میدان ولیعصر (عج)، کوچه شهید ملائی، پلاک ۲۱ برگزار می‌شود.

  مراسم افطاری انجمن در هتل پارسیان کوثر
 • انجمن صنفی روزنامه‌نگاران پیگیرِ تصفیه‌حسابِ روزنامه‌نگارانِ «شرق»
  پنج شنبه, 01 ارديبهشت 1401

  به دنبالِ درخواستِ روزنامه‌نگارانِ تعدیل شده‌ی روزنامه‌ی شرق از انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران مبنی بر پیگیریِ تصفیه حسابِ آن‌ها، عباس عبدی رییس هیات مدیره‌ی انجمن، موضوع را با مهدی رحمانیان مدیر مسئول روزنامه‌ی شرق مطرح و مطالبه‌ی این روزنامه‌نگاران را با وی مطرح کرد. در نهایت پس از پیگیریِ این موضوع، مدیرمسئول این روزنامه، 15 اردیبهشت را تاریخِ تصفیه حسابِ نهایی با روزنامه‌نگارانِ تعدیل شده‌ی خود اعلام کرد.
  انجمن صنفی روزنامه‌نگارانِ استان تهران هم‌چنان پیگیر این موضوع خواهد بود؛ اطمینان داده شده که تا این تاریخ با همه همکاران تصفیه حسابِ کامل خواهد شد.

  انجمن صنفی روزنامه‌نگاران پیگیرِ تصفیه‌حسابِ روزنامه‌نگارانِ «شرق»
 • ۸ اردیبهشت؛ مراسم افطاریِ انجمن صنفی روزنامه‌نگاران تهران
  سه شنبه, 30 فروردين 1401

  مراسمِ افطاریِ امسالِ انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران، پنج‌شنبه هشتم اردیبهشت برگزار خواهد شد.
  به گزارش روابط عمومی انجمن، پس از وقفه‌ی سه ساله در برگزاری مراسم افطاری به عنوان گردهماییِ دوستانه انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران که به‌دنبالِ ممنوعیت برگزاریِ مراسم از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا پیش آمد، مراسمِ افطارِ امسال با حضور اعضا و مهمانانِ ویژه برگزار می‌شود.
  جزییاتِ مراسم و مکانِ برگزاریِ آن متعاقبا اعلام خواهد شد.

  ۸ اردیبهشت؛ مراسم افطاریِ انجمن صنفی روزنامه‌نگاران تهران