چهارشنبه, 25 دی 1398

حضور گسترده اعضا در مجمع عمومی عادی سالیانه انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران

مجمع عمومی عادی سالیانه انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران امروز سه‌شنبه ۲۴ دی با حضور گسترده اعضا در محل دفتر این انجمن برگزار شد. 
به گزارش روابط عمومی انجمن این مجمع که به منظور ارائه گزارش هیئت مدیره، بازرسین،خزانه دار و همچنین انتخاب بازرسان جدید برگزار شده بود در دو بخش جداگانه انجام شد.در بخش نخست، شیده لالمی،روزنامه نگار،به ارائه گزارش پژوهشی خود باعنوان "ایران تکان خورد،رسانه نه" پرداخت.این گزارش به تحلیل محتوای ۲۰ روزنامه و چهار خبرگزاری در جریان ماجرای گران شدن قیمت بنزین،اعتراضات پس از آن و بازتاب آن در رسانه‌ها پرداخته بود.
پس از ارائه وی و به حد نصاب رسیدن اعضا،مجمع رسمی شد و پس از انتخاب هیئت رئیسه‌ی مجمع،جلسه وارد دستور شد.در ابتدای این بخش،کامبیز نوروزی به ارائه گزارش سالانه هیئت مدیره پرداخت و پس از او،شهریار شمس مستوفي به نمایندگی از خزانه دار،گزارش مالی انجمن در سال گذشته را ارائه کرد.سپس مینا شهنی، بازرس انجمن،گزارش سالانه خود از عملکرد انجمن را ارائه داد و پس از آن هرکدام از نامزدان بازرسی، دقایقی برای اعضا سخن گفتند و از برنامه‌های خود گفتند.در نهایت اعضا پس از سخنرانی داوطلبان،رای خود را به صندوق ریخته و بر اساس آرای شمرده شده، از ۱۴۲ رای ماخوذه،گیسو فغفوری با ۸۸ رای و مینا شهنی با ۸۷ رای به عنوان بازرسین اصلی و فرزام شیرزادی با ۵۱ رای به عنوان بازرس علی البدل برای سال پیش رو انتخاب شدند.در این انتخابات مجتبی فتحی و علیرضا نیاکان نیز نامزد بودند که نتوانستند حد نصاب لازم را به دست آورند.
همچنین در این مراسم عباس عبدی با اشاره به بیانیه انجمن در خصوص عملکرد رسانه‌های داخلی در ارتباط با فاجعه سقوط هواپیمای اوکراین، به بیان دیدگاه‌های خود در این خصوص پرداخت. گفتنی است در این جلسه قرار بود فیلم مستندی از کیوان مهرگان نیز پخش شود که به دلیل نقص فنی این امکان فراهم نشد.

آخرین خبرها

 • تخفیف ۵۰ درصدی هتل فرزانگان رضوی برای اعضای انجمن و خانواده
  دوشنبه, 28 بهمن 1398
  امکان استفاده اعضای انجمن صنفی روزنامه‌نگاران وخانواده  با تخفیف ۵۰درصد از هتل دو ستاره فرزانگان رضوی در مشهدمقدس  و همچنین تخفیف 20 تا 40 درصد در روزهای تعطیل و مناسبت‌ها  فراهم شده است. تخفیف ۵۰ درصدی هتل فرزانگان رضوی برای اعضای انجمن و خانواده
 • فراخوان انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران
  چهارشنبه, 23 بهمن 1398
  روزنامه‌نگاران جزییات تفتیش خانه‌شان را به انجمن اطلاع دهند
  فراخوان انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران
 • برگزاری کارگاه شهر هوشمند در انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران
  یکشنبه, 20 بهمن 1398
  سیزدهمین کارگاه از سلسله کارگاه‌های دانش‌افزایی خبرنگاران شهری در انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران برگزار شد.هدایت این کارگاه که به موضوع شهر هوشمند می‌پرداخت را حسین‌گلشن بر عهده داشت.
  در آغاز این‌ کلاس حکمرانی خوب مورد تعریف قرار گرفت و سپس هوشمندسازی شهر تهران توضیح داده شد.مدرس کارگاه در این بخش به اقدامات شهرداری تهران در راستای برنامه سوم‌ توسعه و هوشمند سازی شهر تهران پرداخت و در ادامه تجربه شهرهای اروپایی در هوشمندسازی برای حاضرین شرح داده شد.
  در ادامه کارگاه چالش‌های پیش‌رو در هوشمندسازی شهرها بر شمرده شد و پس از آن تجربه چهار کشور امریکا،چین، هلند و ژاپن در هوشمند سازی شهرهایشان مورد بررسی و تحلیل قرار گرفت.کاربرد هوشمندسازی در حمل و نقل تهران،کنترل ترافیک،راهبری و سیستم قطارهای شهری و...از دیگر مباحث مطرح شده در کارگاه شهر هوشمند بود.گفتنی است که مجموعه این کارگاه‌ها با حمایت اداره کل فرهنگی معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران برگزار می‌شود.
  برگزاری کارگاه شهر هوشمند در انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران
 • بیانیه انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران درباره ابهام‌ها و تناقض‌ها در رویکردِ ضدِ فسادِ قوه قضاییه
  سه شنبه, 15 بهمن 1398
  بدون نظارت روزنامه‌نگاران و رسانه‌های ضد فساد،نظارت رسمی نمایشی خواهد بود
  بیانیه انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران درباره ابهام‌ها و تناقض‌ها در رویکردِ ضدِ فسادِ قوه قضاییه